Įgyvendinome projektą „Turisto rinkliava Vilniaus mieste“

Lexita profesionalų komanda bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe įgyvendino projektą „Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Vilniaus miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra deklaravimo, mokėjimo ir duomenų administravimo informacinės sistemos sukūrimas“.

Turisto rinkliavos deklaravimo ir apmokėjimo sistema pasiekiama adresu: https://turistorinkliava.vilnius.lt/

Projekto metu buvo sukurta informacinė sistema, kurios dėka, apgyvendinimo paslaugų teikėjai, gali ne tik greitai ir paprastai deklaruoti pas juos apsistojusių miesto svečių skaičių, bet ir tiesiogiai per sistemą sumokėti turisto rinkliavos mokestį Vilniaus miesto savivaldybei.

Apgyvendinimo paslaugų teikėjų patogumui įgyvendinome šiuos funkcionalumus:

  • Tiesioginis turisto rinkliavos apmokėjimas - siekdami užtikrinti paprastą ir sklandų rinkliavos apmokėjimo procesą įgyvendinome sistemos integraciją su Lietuvoje veikiančių bankų „bank link“ ir įmokų surinkimo sistemomis;
  • Autorizacija per elektroninius valdžios vartus – jokių papildomų prisijungimo duomenų ar vartotojų kūrimo. Apgyvendinimo paslaugų teikėjai prie sistemos jungiasi per el. valdžios vartus.

 

 Turisto rinkliava renkama už naudojimąsi Vilniaus miesto savivaldybės viešąją turizmo ir poilsio infrastruktūra iš apgyvendinimo paslaugomis pasinaudojusių miesto svečių. Rinkliavos įvedimo tikslas - Vilniaus miesto konkurencingumo didinimas, tarptautinės rinkodaros turizmo srityje plėtojimas, didesnių turistų srautų į Vilniaus miestą pritraukimas,  paslaugų eksporto didinimas.   Planuojama, kad turisto rinkliavos deklaravimo ir apmokėjimo sistema taps priemone prisidėsiančia prie gyvenimo kokybės Vilniaus mieste augimo.

 Daugiau informacijos apie projektą skaitykite: