Mobilioji aplikacija „112 Lietuva“

2023-11-21
Mobilioji aplikacija „112 Lietuva“

Mobilioji aplikacija „112 Lietuva“ buvo kuriama siekiant įgyvendinti klausos negalią turinčių asmenų teisę, nelaimės atveju susisiekti su Bendruoju pagalbos centru (BPC) ir išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybas vaizdo skambučiu bendraujant lietuvių gestų kalba, tekstiniu pokalbiu (susirašinėjimu) arba įprastu balso skambučiu. 

Mobiliosios aplikacijos techninis įgyvendinimas:

Mobilioji programėlė sudaro galimybę klausos negalią turintiems asmenims dvipusiu realaus laiko vaizdo ir teksto ryšiu susisiekti su BPC, taip pat naudojant pasaulines palydovinės navigacijos sistemos ir kitas mobiliojo įrenginio vietos nustatymo funkcijas, yra pakankamai tiksliai nustatoma pagalbos prašančio vartotojo buvimo vieta.

BPC operatoriaus darbo vieta:

Projektą apėmė ne tik pačios programėlės, bet ir specialių kompiuterizuotų skambučių operatoriaus darbo vietų sukūrimas, įskaitant visą techninę įrangą. 

BPC operatoriaus darbo vietą sudaro trys ekranai:

  • „Įeinantys ryšiai“ – ekrane operatoriai valdo įeinančių pagalbos prašymų srautą, vykdo teksto ir / arba vaizdo pokalbius, mato skambinančiojo informaciją, naudotojo skambučių istoriją ir t.t.
  • „Žemėlapis“ – šioje dalyje BPC operatoriui yra pateikiamas interaktyvus žemėlapis, kuriame atvaizduojama skambinančiojo buvimo vieta, registruota gyvenamoji vieta ir įvykio vieta.
  • „Įvykio informacija“ – šioje dalyje BPC operatorius pildo įvykio kortelę, gali peržiūrėti susijusių įvykių sąrašą ir t.t.

Dizainas ir vartotojo sąsaja:

Sukurtas mobiliosios aplikacijos dizainas yra intuityvus, patogus naudoti, aplikacijos pagalbos išsikvietimo vedlys vartotojo yra palengvintas iliustracijomis.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia.

Mobilią aplikaciją į mobilųjį telefoną galite atsisiųsti nemokamai (norint naudotis mobiliąja programėle būtinas Lietuvos kurčiųjų draugijos suteiktas autorizacijos kodas ir išankstinė registracija):

Informacija apie projektą žiniasklaidoje: 

Žmonėms su klausos negalia – speciali skubios pagalbos programėlė

Informacija apie numerio 112 mobiliąją programėlę

Žmonėms su klausos negalia – speciali skubios pagalbos programėlė

Kiti projektai

Biometrinio parašo sistema – LSMU Kauno klinikos

Sukurta ir įdiegta biometrinio parašo sistema LSMU Kauno klinikoms, siekiant modernizuoti ir užtikrinti pacientų duomenų saugumą. Sistema veikia pagal ISO/IEC 19794-7 standartą, užtikrinant aukštą biometrinio pasirašymo kokybę ir patikimumą.
Plačiau apie projektą

Suaugusiųjų švietimo platforma – Kursuok.lt

Kursuok.lt yra inovatyvi suaugusiųjų švietimo platforma, ji suteikia galimybę Lietuvos gyventojams pasirinkti įvairias mokymosi programas ir gauti iki 500 eurų finansavimą ugdymui.
Plačiau apie projektą

Internetinė svetainė „Keliauk Lietuvoje“ - Lithuania.travel

Lithuania.travel svetainė buvo sukurta siekiant skatinti Lietuvos turizmą, svetainėje pateikiami išsamūs turzimo informacijos straipsniai, įvairūs maršrutai, interaktyvūs žemėlapiai ir patarimai keliautojams.
Plačiau apie projektą

Internetinė svetainė – Karjerastau.lt

Karjerastau.lt svetainės tikslas yra padėti žmonėms rasti reikiamą informaciją apie karjeros galimybes, profesinį tobulėjimą ir darbo rinkos tendencijas.
Plačiau apie projektą

Švietimo portalas emokykla.lt

Portalas teikia aktualią informaciją ir naujausiu mokymosi resursus švietimo darbuotojams, mokiniams ir jų tėvams.
Plačiau apie projektą

Lietuvos automobilių kelių direkcijos elektroninių paslaugų portalas

Sukurtas elektroninių paslaugų portalas, skirtas skaitmenizuoti ir modernizuoti administracinių paslaugų teikimą Lietuvos automobiliu kelių direkcijos klientams.
Plačiau apie projektą